Chceš se zlepšit v házení? Stačí si na brněnské FB skupině nebo našem fóru domluvit parťáka a vyrazit s diskem ven. K domácí přípravě můžeme doporučit následující videa a série cvičení.

Backhand – videa

Backhand je co do preciznosti paradoxně těžší hod než forehand. Hodně nováčků ve snaze naučit se co nejdříve házet forehandem na tento hod zapomíná a později má problémy.

nebo

Forehand – videa

Forehand je něco, co většinu lidí ani nenapadne hodit, dokud jim to nějaký hráč ultimate neukáže. Jedná se o druhý nejčastěji používaný hod.

nebo

Hody vrchem – videa

Pokud potřebuje někoho přehodit horem, používají se over (kterému v angličtině říká také “hammer” – kladivo), scoober nebo tzv. sekeru (blade). Takové hody jsou nejčastěji k vidění v halovém ultimate, ale své místo najdou i venku. Třeba proti zónové obraně. Jen je nutné vzít v potaz vítr, který hody horem dost ovlivňuje (až znemožňuje).

Over

nebo

Scoober

Sekera

Krátká ukázka, ale měla by stačit k pochopení.

Záznamy elitních házečů

Detailní záznamy několika skvělých házečů z různých úhlů a včetně zpomalených sekvencí najdete v článku na Ultiworld.

Série cvičení

Tato cvičení jsou koncipována ke zlepšování techniky. Některé cviky cílí na konkrétní herní hody, zatímco jiné vás pouze nutí k zamyšlení nad celou mechanikou hodu a můžete s jejich pomocí trénovat jednotlivé jeho části a vylepšovat svalovou pameť.

Efektivní je trenérův oblíbený Kung Fu Throwing routine.

Velkou zásobu nejrůznějších cvičení, z kterých si vždycky můžete vybrat pár pro aktuální potřebu, nabízí také Zen Throwing.

Trocha srandy

Chcete se na příštím házecím rande pochlubit efektními cirkusovými hody? Tady je jich slušná zásoba… jen si většinu z nich prosím ponechte na ukázky mimo zápas 🙂