„Spirit of the game“ (SOTG) je myšlenkou, která se odkazuje na olympijského ducha a představu sportovce, který se nesnaží vyhrát za každou cenu. Hrajeme pro radost a překonávání sebe sama. Soupeře nebereme jako nepřítele, ale spíše kolegu, který zrovna hraje za jiný tým.

Samozřejmě jdeme do každého zápasu naplno, ale ne za cenu úmyslných faulů, soustavného porušování pravidel nebo neúcty k protihráčům. Díky všeobecnému respektu k duchu hry, se zápasy obejdou bez rozhodčích.

V ultimate funguje systém hlášení přestupků samotnými hráči. Pokud se někomu faul oznámený jeho protivníkem nezdá, může nesouhlasit a hra se vrací do momentu v jakém byla před spornou situací.

Společné foto s maďarským týmem LOL po úžasném finále na turnaji Whose Baby 2019

Stejnojmennou cenu udělujeme na každém turnaji týmu, který zásady fair-play dodržuje nejlépe. Ocenění Spirit of the Game je poctou rovnocennou vítězství v soutěži.

Díky tzv. “Spiritu” se okolo ultimate sdružuje výborná komunita lidí, kteří jeho hlavní myšlenky přenášejí i mimo hřiště. Rozvoj tohoto sportu (nejen) mezi mládežnickými kategoriemi tak přispívá i společnosti na cestě k lepšímu vzájemnému soužití a k obohacení sociálních vazeb o kvality, které mohou pod vlivem spousty současných fenoménů postrádat.

Vyhrát tzv. Spirita se vyplatí. Zejména proto, že odměnou bývá dort 🙂