Brno a sportovní duch propojují hráče, kteří se k ultimate dostali porůznu. Někteří se znají z parkového frisbee, kde bojovali zejména se stromem uprostřed hřiště, pravidla nikdo neznal a „pick“ by se považoval spíše za nadávku. Jiní k našemu sportu přičuchli v rodných městech, vyzkoušeli si jej na propagační akci a nebo se nechali zlákat pochybným kamarádem. Kouč pak jezdí s plackou po světě od roku 2010, díky čemuž na tréninku většinou nemluví tolik z cesty.

Na trénincích se vždy snažíme srozumitelně vysvětlit, o co v tom našem placatém světě jde. Zároveň od nás můžeš čekat povzbuzení a motivaci, ať už ti to půjde nebo zrovna náhodou ne. Ačkoliv je ultimate frisbee značně strategickým sportem, doménou našeho stylu hry je přirozená lidská kreativita a také zapojení všech hráčů v maximální možné míře, včetně nováčků. Jsme otevření lidem, kteří chtějí zkoušet nové věci a nikdo se nemusí bát, že ho zdrbem od hlavy k patě při prvním upuštěném disku.

brno ultimate frisbee sportovni tym

Život není jen o turnajích, házení a nejnověji okoukané taktice. V brněnském undergroundu si rozumíme i po lidské stránce. Humor ráže Járy Cimrmana, společné ne-frisbee akce a parta kamarádů, kteří by za sebe vypustili duši, jsou naše známka punku.